Dekorowanie mieszkania w stylu japońskimJapończycy mają głęboki szacunek dla natury i świata przyrody. W swoich domach wolą używać naturalnych materiałów, takich jak drewno i bambus. Oznacza to, że nowoczesne meble są często wykonane z naturalnych materiałów, aby pasowały do tej estetyki. To, co wyróżnia japońskie wzornictwo, to wykorzystanie jasnych kolorów i jasnych wzorów na ciemnym tle, które można zobaczyć w tradycyjnych kimonach, wystarczy, że zachowasz czystość i porządek, a także skupisz się na bieli, neutralnych odcieniach i dodawaniu naturalnych elementów. Dzięki tym wskazówkom, będziesz na dobrej drodze do czystej i zen przestrzeni życiowej, którą możesz się cieszyć.

Światło

Oświetlenie jest istotnym elementem stylu japońskiego, a także w skandynawskim wzornictwie (inny popularny styl na Zachodzie). Na przykład, jeśli masz naprawdę piękny wazon, ale jest on ukryty w ciemnym kącie twojego salonu, nie będzie on prawie tak efektywny, jak mógłby być. Upewnij się, że dodajesz źródła światła do swojego pokoju i rozważ zbliżenie źródła światła do wazonu, a nie wazonu do źródła światła.

Włącz naturalne elementy

Japońscy projektanci lubią włączać do swoich projektów naturalne elementy. Może to być w formie kwiatów, tekstyliów lub roślin, a nawet przedmiotów takich jak bambus lub skały. Jeśli masz ścianę lub narożnik, który nie jest używany, rozważ wykorzystanie go, aby dodać naturalny element. Jeśli nie przepadasz za naturą, nie martw się - jest wiele sposobów na wprowadzenie tych elementów bez żywych roślin czy dużej ilości przedmiotów dekoracyjnych.

Kanapa w odcieniu szarości

Salon może być najbardziej stresującym miejscem do dekoracji, ale z całkowicie szarą kanapą wygląda świetnie i jest łatwy w utrzymaniu. Nie ma nic lepszego niż powrót do domu w czystym, uporządkowanym domu. Jeśli chcesz, aby Twój salon wyglądał jak najlepiej, ważne jest, aby kupować meble w kolorach, które są łatwe w utrzymaniu, takie jak szary. Kolor szary nie jest sezonowy, dzięki czemu świetnie prezentuje się bez względu na porę roku i można go łatwo łączyć z dowolnym innym kolorem.

O mnie